Скоро іноземці вирушають на Вінниччину лікуватися глиною

Скоро іноземці вирушають на Вінниччину лікуватися глиною

З Польщі до села Северинівка Жмеринського району на Вінниччині, незабаром будуть їхати з лікувати хвороби опорно-рухового апарату.

Місцевий санаторій увійшов до складу медично-туристичного маршруту, що входить допрограми «Яблуневий шлях». Іноземні пацієнти будуть тут проходити реабілітацію глиною періоду Мезозойської ери.

Її родовище у кількох кілометрах від Северинівки. За своїми властивостями ці мінеральні копалини не поступаються грязям Мертвого моря. Наразі, оздоровитися ними їдуть з різних куточків України.

Село розташоване на гребені вододілу річок Дністер і Південний Буг. Колись тут був океан. У 1810 році граф Соколовський побудував собі палац.

У ньому останніх 75-ть років діє санаторій. Тут проводять реабілітацію для людей з патологією опорно-рухового апарату.

Застосовувати лікування глиною розпочали три роки тому. Провели дослідження, отримали ліцензію на лікувальну практику.«Цією глиною ще наші пращури тут лікувалися. Вона знімає запалення, покращує кровообіг, лімфатичні звернення.

За нашими спостереженнями, десь у 80% наших пацієнтів поліпшується стан здоров’я», - розповідає Вiнниця.info головний лікар Володимир Малащук.Голубу глину у санаторії застосовують таким чином. Розкатують тонким шаром, нагрівають до кімнатної температури та накладають на хворе місце.

У теплі тримають півгодини.«Ця глина за своїми органічним якостям і складу схожа на грязі, які знаходяться в Мертвому морі. Щоб поїхати на Мертве море, це дуже дорого», - компетентно зауважує Вiнниця.info пацієнт 33-річний Микола Коваль.

Він нині студент медичного університету. Також учасник бойових дій, у 2014 році служив у 9-му батальйоні Вінницькій територіальної оборони, потребує щорічної реабілітації. Підтримує здоров′я в рідній Северинівці.

Результати глино-терапії на собі демонструє пані Людмила. До Северинівки з Вінниці приїхала три тижні тому з екземами на руках.«У мене кругом були тріщини. У ранах все було. А тепер, слава Богу!», - каже Людмила Баланюк та демонструє руки.

Після восьмої процедури відпустило поперек і у Світлани Мазур зі Жмеринки.«Допомагає глина. Дуже добре. Так прогріває все. І взагалі, набагато легше після неї ходити», - зауважує Мазур.З огляду на цілющі властивості глини, в санаторії вирішили урізноманітнити лікування.

Закінчують облаштування ванного залу, де будуть використовувати грязьові витяжки та гідро-масаж.Але головне, глина природний матеріал. Оздоровиться нею, можуть, навіть діти віком від 5 років, яким протипоказано медикаментозне лікування.

Крім цього, Одеський Інститут курортології та реабілітації провів окремі дослідження. За їх висновками, глиною також можна лікувати псоріаз та після-опікові хвороби.Для ефективної реабілітації тут також використовують сучасні технології. Закупили апарати магнітної і ударно-хвильової терапії.

Контактна інформація

23126, вул. Грушевського, 29, Северинівка Вінницької області

+38 (04332) 35 64 2