Сплав на каяках – чудовий спосіб провести вільний час на природі та з користю. А річка Рів на Вінниччині готова гостинно прийняти мандрівника. Днями туристичний водний шлях по ній тестували представники Барської та Северинівської громад.
Сплав розпочався поблизу міста Бар в селі Міжлісся і завершився в селі Северинівка Жмеринського району. Протягом 10 годин учасники сплаву долали і легкі, і складні перешкоди на воді та суші.
Саме тут, зокрема, заплановано створити один із туристичних шляхів у межах проекту Кластер «Яблуневий шлях».
За словами учасника сплаву, експерта з регіонального розвитку Вінницького відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Юрія Войціцького, цьогоріч туристам довелося змагатись не лише з дощем, але й відносно невеликою глибиною ріки на ділянці Антонівка-Мельники і густими зарослями, які члени експедиції розчищали пилкою та руками для наступних поїздок.
Також учасники поїздки отримали задоволення від побаченої природи (біла і рожева чаплі, качки, риба, бобри, лілеї, різнотрав’я, квіти, дерева, рельєфні особливості русла, скелі з вапняку) і цікавих локацій (млин з кінця XIX ст. на хуторі Мельники, спілкування там з 92-річною Ганною Мельник, яка володіє ткацьким верстатом, старовинні подільські хатки і чудове джерело з прозорою водою, млин і Камінь Зустрічі в Северинівці, башти колишнього палацу Вітославських в Чернятині).
«Найбільш комфортною для людей, які хочуть просто насолоджуватись краєвидами і неспішно сходити з бігом ріки, є ділянка «Мельники-Токарівка». Для любителів більш екстремального проведення часу підійдуть ділянки «Антонівка-Мельники» і «Токарівка-Северинівка». Найбільш комфортний під’їзд на авто практично до самої води – в Мельниках. Там же чудове місце для базового табору, або пункту прокату каяків/байдарок», - зазначає Юрій Войціцький.
До сплаву, крім місцевої влади, долучились підприємці, туроператори, представники бізнесу і розвитку компетенцій ОМС, а також громадські активісти.