На Вінниччини громади вчилося використовувати свої туристичні принади

На Вінниччини громади вчилося використовувати свої туристичні принади

Як формувати тематичні туристичні продукти і що від цього отримає громада, які плюси з розвитку зеленого туризму, у якому правовому полі функціонують зелені садиби і особисті селянські господарства – відповіді на ці та інші питання  днями дізнавалися представники ОТГ Вінниччини під час тематичного семінару. Дводенний захід на тему «Ефективне використання туристичних ресурсів ОТГ» організовано Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування та Вінницьким Центром розвитку  місцевого самоврядування за підтримки Програми ULEAD Європою.

Учасниками семінару були представники тих громад, які вже мають власний досвід розвитку промоції туристичних переваг на своїй території – Кунківської, Староприлуцької, Липовецької, Іванівської, а також територій, які лише починають помічати потенційну вигоду від розвитку туризму.

Віктор Вікалюк, керівник Секретаріату ВОАОМС зазначив, що Асоціація вже давно опікується цим напрямом роботи, організовує візити в інші області та громади для перейняття досвіду, проводить семінари та тематичні тренінги. Захід  є продовженням роботи з розвитку громад та пошуку шляхів залучення додаткових ресурсів.

– Вінниччина багата  туристичними об’єктами, рекреаційними зонами, природним ландшафтом, архітектурними пам’ятками, – каже Віктор Вікалюк. – Тому було б дивним не використовувати наше багатство для подальшого розвитку регіону. На наш погляд туризм – це саме той напрям, який дасть найбільший результат та який здатен правильно сформувати бренд і ім’я громади. Найдоступнішим і таким, що не потребує капітальних вкладень є саме зелений туризм. Звісно, важливо, щоб були створені комфортні умови для гостей, щоб було організоване дозвілля, проте, це не  потребує масштабної розбудови інфраструктури. Об’єкти, які можна відвідати є в кожній громаді. Наше з вами завдання – правильно їх подати потенційному туристові.

Експерт Олександр Коваль розповів, як розвинений туризм на Закарпатті,   радник з регіонального розвитку Вінницького Центру розвитку  місцевого самоврядування Юрій Войціцький охарактеризував туристичну галузь та потенціал Вінниччини, а радник з юридичних питань Людмила Гурба розповіла про юридичні тонкощі функціонування зелених садиб та приватних господарств. Далі програмою передбачена практична частина, а саме відвідування приватних зелених садиб та туристичних об’єктів області.

І вже 12 вересня представники ОТГ Вінниччини відвідали декілька із них. Організаторами було відібрано декілька об’єктів області, які ефективно розвивають той чи інший вид туризму. Так, першою зупинкою стала Северинівська  об’єднана територіальна громада. В громаді реалізовується масштабний проєкт «Яблуневий шлях», метою якого є використання регіонального бренду «Подільське яблуко» для розвитку громад, завдяки просуванню як самих територій, пов’язаних з вирощуванням яблук, так і місцевої яблучної продукції. Зокрема, мова йде про організацію різних брендових фестивалів, створення і реклама «яблучних» туристичних об’єктів та туристичних маршрутів.

Як можливість розвитку зеленого туризму розглянули на прикладі садиби «Родинне гніздо» у с. Гармаки Барського району. Це мережа садиб, розташованих у 3 районах області – с. Гармаки, Барський район, с. Губник, Гайсинський район, с. Канава, Тиврівський район.

Ще одним прикладом функціонування сільського зеленого туризму є садиба «Подільська родина», що в с.Гайове Барського району. Аби займатися зеленим туризмом, Оксана Бас (господиня) взяла у кредит будинок і переїхала сюди з райцентру. Розробила пізнавальну відпочинкову програму «Цікаве село Гайове для дітей». Ідея в тому, щоб школярі з Вінниці приїжджали сюди на екскурсії, майстер-класи і забавки.

– На цьому всьому можна заробляти. Кожна громада має декілька таких місць, які можуть стати осередком розвитку туризму. Це річки, печери, краєвиди, історичні місця чи навіть вигадані легенди. Наразі це доступно і це потрібно розвивати, – підсумував перший заступник керівника Секретаріату Володимир Репей.

Джерело: сайт Вінницької обласної ради

Контактна інформація

23126, вул. Грушевського, 29, Северинівка Вінницької області

+38 (04332) 35 64 2