Експерт повідомила, які ягоди вигідно вирощувати

Експерт повідомила, які ягоди вигідно вирощувати

Все більше українських господарств вирощують малину, ожину, смородину, полуницю, вишню, лохину на продаж.

Це вигідно, якщо побудувати правильну бізнес-модель, знайти якомога більше каналів збуту продукції, розповіла експерт плодоовочевого ринку, керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» гуртового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман, передає Gazeta.ua.   

«Вирощування ягід — сезонний бізнес. Найбільше їх купують у червні —серпні. Полуниці та черешні на продаж найбільше вирощують у червні, вишні — у липні. Малина найбільший прибуток фермерам приносить у липні-серпні», — пояснює експерт.

За її словами, вирощувати ягоди взимку дорого і не рентабельно. Їх дешевше можна завезти з-за кордону.   

«Сьогодні лохина — одна з найдорожчих ягід в Україні. Крім того, лідер зі зростання кількості плантацій. Водночас ціни на неї знижуються швидше, ніж на інші ягоди. Це пов′язано з великою конкуренцією виробників. Через це з′явилося багато неякісної та невідкаліброваної лохини. Деякі господарства вже розчарувалися у такому бізнесі. Цього сезону побачили значно дорожчу, ніж торік малину, вишню та черешню. Ціна зросла через погоду. Крім того, минулого сезону деякі господарства викорчовували малину через низьку ціну на неї», — говорить Тетяна Гетьман.

Вона додає, що в Україні немає даних, скільки та яких ягід вирощують. Бо багато продукції виробляють у приватному секторі.Україна щороку імпортує 26-38 тис. т кісточкових. Персиків і нектаринів завозить понад 50% від усього імпорту.

Контактна інформація

23126, вул. Грушевського, 29, Северинівка Вінницької області

+38 (04332) 35 64 2